Other News

by / on August 20, 2017 at 11:44 pm / in lajme

Njoftim urgjent: Ja çka po ndodh në kasaphanet e Kosovës (Foto)

Gjithë jemi konsumues të mishit e madje duam që ai të jetë sa më i freskët kur ne ushqehemi me atë. Por përkundër dëshirës, realiteti del të jetë tjetër. Mishi nuk është edhe aq i mirë sa mendojmë, e madje ka edhe nga të atillë që ështëe dhe i prishur. Kështu të pakëtn shihet mishi i kalbur në njërën prej […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:42 pm / in lajme

Ramush Haradinaj flet si kurrë më parë, ja fjalët e tij për UÇK-në

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, meqë falë saj është arritur liria.Në një intervistë për RTV Dukagjini, Haradinaj ka folur rreth Kosovës së pas luftës dhe rreth sjelljes së pjesëtarëve të UÇK-së.Haradinaj ka komentuar çështjen se a kanë bërë krime ushtarët e UÇK-së. Lidhur me këtë, ai ka thënë se mund të […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:40 pm / in lajme

E turpshme: Ja çka po ndodh në Spitalin Rajonal të Mitrovicës (Foto)

Sektori i Shëndetësisë në Kosovë ka qenë njëra ndër se segmentet më të dështuara të vendit, prej pas luftës e deri më sot. Në QKUK dhe Spitalet Rajonale vazhdimisht është raportuar pë dëmtime të pajisje, shpeshherë edhe me qëllim, vetëm që pacientët të referohen në sektorin privat, shkruan Veriu.info. Pas dëmtimit të pajisjeve ato nuk rregullohen me muaj apo vite. […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:38 pm / in lajme

Haradinaj bën një deklarim prekës, kjo duhet të përkrahet nga gjithë kosovarët

Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, meqë falë saj është arritur liria. Në një intervistë për RTV Dukagjini, Haradinaj ka folur rreth Kosovës së pas luftës dhe rreth sjelljes së pjesëtarëve të UÇK-së. Haradinaj ka komentuar çështjen se a kanë bërë krime ushtarët e UÇK-së. Lidhur me këtë, ai ka thënë se mund të ketë […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:33 pm / in lajme

Policia e Kosovës bën një njoftim të veçantë, lajm shumë i mirë

Të shtunën që shkoi në Kosovë janë regjistruar, 41 aksidente në komunikacion. Në 14 prej tyre ka pasur të lënduar, kurse 27 të tjera kanë përfunduar vetëm me dëme materiale. 24 orëshi në vend nuk ka regjistruar asnjë aksident me fatalitet, sipas raportit të policisë, transmeton Klan Kosova. Duket se edhe numri i tiketave të shqiptuara është zvogëluar nga ditët […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:31 pm / in lajme

Shokohen mjekët: Një sëmundje e re po përhapet te të rinjtë, shkaku…(Video)

Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re. “Ankthi i ndarjes nga celulari” quhet simptoma që, sipas shkencëtarëve aziatikë, ka prekur shumicën e njerëzve tashmë. Ata thonë se njeriu e shikon celularin si një zgjatim të vetes dhe se nuk mund të jetojë dot më pa […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:29 pm / in lajme

Fjalët e fundit të 65-vjeçarit që vrau gruan dhe veten

Një krim brenda familjes tronditi Kamzën, ku burri, Halil Lita qëlloi me armë zjarri gruan e tij, Dija Lita dhe më pas kreu vetëvrasje.Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur në kuzhinë dhe ka nisur një konflikt i çastit për motive xhelozie.Në momentin që ka kryer krimin, 60-vjeçari ka dalë nga banesa dhe i ka thënë vëllait të tij se gjithçka […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:27 pm / in lajme

Shokohet Skenderaji nga kjo ngjarje e keqe qe ndodhi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, njofton drenicapress.infoDeri të arrestimi i të dyshuarit ka ardhur pasi që i dyshuarit në një aheng familjar ka shtënë me armë zjarri ne ajër.Nga i dyshuari është konfiskuar një arme me gaz e cal 9 mm dhe një karikatorë me pesë fishekë […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:26 pm / in lajme

Si t’i fitosh 5000 euro në muaj në Island, kjo është kaq e lehtë mjafton që të …

Prej disa vitesh, qeveria e Islandës po ofron të ardhura mujore në masën e 5 mijë eurove, për të gjithë ata meshkuj që vendosin të martohen me femrat që kanë shtetësi islandeze. Presidenti aktual i vendit, Guðni Thorlacius Jóhannesson, tha se shteti i tij ka 320 mijë banorë dhe se pjesa më e madhe e tyre janë mbi 40-vjeç, ndaj […]

Read more ›
by / on August 20, 2017 at 11:23 pm / in lajme

Zbulohet diçka e papritshme për komandatët e UÇK-së

Pse degradoi sjellja e disa pjesëtarëve të UÇK-së?! Për këtë temë, në “Personale” të RTV Dukagjinit, flasin: Ramush Haradinaj, Rexhep Selimi, Fatmir Limaj, Jakup Krasniqi dhe Daut Haradinaj. /Telegrafi per te pare videon mbi …

Read more ›
dedicated