Other News

by / on March 23, 2018 at 8:13 pm / in lajme

Kjo është gruaja e ‘Xhihanit’ në jetën reale, do t’ju lë pa fjalë me bukurin e saj (FOTO)

Aktori i mirënjohur turk, Erkan Petekkaya, ishte protagonisti kryesor në serialin “Paramparça” i njohur me emrin “Xhihan”. Aktori në këtë film njihet për karakterin e fortë dhe një baba shumë i përkushtuar për fëmijët e tij. Por si është Xhihani në jetën reale dhe cila është familja e tij? Aktori në jetën reale është i martuar dhe ka një djalë, […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 6:23 pm / in Kuriozitete

Nje njeri i mencur, i thote te birit: biri im! Ne jeten tende, mos hiq dore nga tri gjera.

1. Ha ushqimin me te mire. 2. Fli ne shtratin me te mire. 3. Jeto ne shtepite me te bukura. Djali ia priti: si mund ti bej ato qe thua, kur ne jemi te varfer? Plaku i mencur i thote: kur ti te vonohesh per te ngren, dhe pasi te jesh uritur shume, cfaredo ushqimi qe te hashe, do te […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 4:58 pm / in lajme

“Godet Vulin” Po mos të ishte Amerika, Shqiptarët do të kishin vdekur gjithë..(Video)

“Godet Vulin” Po mos të ishte Amerika, Shqiptarët do të kishin vdekur gjithë..(Video) Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës ka thënë se Serbia nuk do ta njoh asnjëherë atë.Sipas tij, pavarësia e Kosovës u ndërtua mbi dhunë, shkruajnë mediat serbe.Ai me tepër tha, se Serbia është gjithmonë kundër pavarësisë se Kosovës dhe gjithmonë […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 4:56 pm / in lajme

Lajm tepër i keq për gjithë Shqiptarët, Ja çka vendosi Angela Merkel (Pamje)

Shumë shqiptarë nga Kosova, Shqiperia, Maqedonia, përshkak të kushteve janë larguar nga shteti i tyre dhe janë në gurbet e ku punojnë në Gjermani. Por sot do ngelet nje nder ditet me te kobshme per shqiptaret ne Gjermani. Sot rreth ores 10:00 Kancelarja Angela Merkel doli ne nje konferenc per shtyp ku ju drejtua popullit Gjerman duke i thene se […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 4:52 pm / in lajme

Bukuri e rrallë: Nusja e Medes ja ftof edhe shoqeve saj, Shikoeni si u vesh si Nuse (Pamje)

Bukuri e rrallë: Nusja e Medes ja ftof edhe shoqeve saj, Shikoeni si u vesh si Nuse….Lulja është bashkëshortja e këngëtarit të njohur Mehdin Pergjegjaj, i njohur për publikun si Meda. Tashmë është e njohur për publikun dhe ka një numër të madh të ndjekësve në rrjetet sociale, ku bën postime të shumta dhe të ndryshme. Për ti shikuar edhe […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 4:35 pm / in lajme

E shihni shpesh, por a e dini vajza e cilit këngëtar është Rina Krasniqi?

Sigurisht ju kujtohet akoma këngëa “Daba daba” e kënduar me shumë dashuri nga dy këngëtaret për fëmijë, Rina dhe Fjolla Krasniqi. Që të dyja dikur vogëlushe mjaft të ëmbla, sot secila në fusha të ndryshme të artit, dhe të distancuara nga muzika. Fjolla dhe Rina janë vajzat e kompozitorit dhe këngëtarit të mirënjohur i cili gjithmonë solli freski me idetë […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 4:33 pm / in lajme

Vuan aq shumë në serial, por a jeni gati ta shikoni se cfarë bën në jetën reale Diyar!

Vuan aq shumë në serial, por a jeni gati ta shikoni se cfarë bën në jetën reale Diyar….”Deti i jetës sime” (Kalbimdeki Deniz) është një prej serialeve më të shikuara në Truqi. Sabahat Kumas është një ndër aktoret që ka bërë bujë të madhe tek publiku me interpretimin e rolit të “Diyarit”. Më poshtë shikoni disa fotografi nga përditshmëria e […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 4:29 pm / in lajme

Harrojeni William Levy-n, do dashuroheni me djalin e tij super yll

William Levy mbetet prej vitesh i dashuri i vajzave që kanë ndjekur telenovelat e famshme latine ku ai ka qenë gjithnjë protagonisti kryesor. Jeta private e aktorit 37-vjeçar ka qenë përherë në qendër të vëmendjes së medias dhe prej disa vitesh ai është i martuar me aktoren Elizabeth Gutierrez. Djali 12-vjeçar i ngjan shumë aktorit e këtë e ka vënë […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 3:02 pm / in lajme

SKANDAL: E Pabesueshme Ajo Çka Ndodhi Në Spitalin Shqiptare, Mjeku Kap Motren Per…

Por është për të vënë duart në kokë me mënyrën se si trajtohen pacientët atje. Një video e mbërritur mbrëmjen e sotme tregon vetëm një anë të errët të këtij spitali që duket se ka të punësuar persona me të vërtetë të paaftë. Një qytetar ka dërguar një video ku një infermiere i kërkon doktorit të shikojë pacientin, por doktori […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:30 pm / in lajme

Tronditet Thaqi: Publikohet video intime e djalit te tij me Adea Pulen(Video)

Endrit Thaçi, djali i presidentit Hashim Thaçi, sot gjatë ditës është komentuar nga mediet kosovare se ka filluar një lidhje dashurie me këngëtaren Adea Pula.Mirëpo, burime të afërta të lajmi.net pranë tyre bëjnë me dije se kjo lidhje është e supozuar dhe se mes tyre nuk ekziston asnjë lidhje e tillë.Pra, sipas tyre lajmet nuk janë aspak të vërteta.Në fakt, […]

Read more ›
dedicated