Other News

by / on March 24, 2018 at 7:20 am / in lajme

Lajm i mirë për motin, ja kur nis ngritja e temperaturave

Fushat e presionit të ulët vazhdojnë të mbeten aktive mbi Mesdhe dhe rajonin tonë, që do të favorizojnë kushte për vransira dhe të reshura, ndërsa masat e ftohta polare do të tërhiqen më në lindje të kontinentit, për t’u zëvendësuar me rryma më të ngrohta ajrore nga Mesdheu, që do të rrisin gradualisht temperaturat në vlera pozitive. Shtyp mbi reklamen […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 6:43 am / in lajme

FOTO/ ‘Të shkoj në shkollë me avion apo Ferrari?’, hallet e fëmijëve të pasur të Instagramit

Për shumicën prej nesh, një kafe e derdhur në rroba ose problemet financiare mund të na shkatërrojë tërë ditën.Por për fëmijët e pasur të Instagramit nuk ekzistojnë shqetësime të tilla.Ata kanë “halle” të tjera të tipit, nuk di se kë makinë të zgjedh sot për të dalë, ose nuk di se si t’i kombinoj çantat Gucci.Dikush kërkon të kontribuojë për […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 6:12 am / in lajme

Momenti historik: Bill Clinton jep lajmin shpëtimtar për Kosovën

Më 24 mars bëhen 19 vite nga dita kur NATO nisi fushatën bombarduese kundër forcave serbeve pas krimeve në Kosovë.Pikërisht në këtë ditë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton kumtoi lajmin para popullit amerikan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’u bashkoheshin aleatëve të NATO’së për ndërhyrje në Kosovë,Ai ju kishte thënë amerikaneve se ndërhyrja në Kosovë po bëhet për dhjeta […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 5:58 am / in lajme

Kurrë nuk e kisha menduar se ishte e mundur deri sa humba 20 kg! Ja si të humbni peshë ÇMENDURISHT me limona të zier

Njerëzit zakonisht e fillojnë ditën me një filxhan kafe të nxehtë. Të tjerët pijnë lëngje freskuese natyrale ose diçka të ftohtë si sode. A keni dëgjuar se çfarë mund të bëjë limoni i zier për shëndetin tuaj dhe më e rëndësishmja për peshën tuaj? Po ju paraqesim një pije shumë ushqyese dhe ju duhet ta pini atë në stomak bosh. […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 9:35 pm / in lajme

A mund ta besoni? Ja çka u tha tani për Shefqet Krasniqin vetëm pak orë pasi u lirua nga Gjykata

Minire Heta, nëna e kamikazit nga Ferizaj, Blerim Heta, kishte denoncuar drejtpërdrejt imamin Shefqet Krasniqit për ndikim tek i biri që të merrte rrugë për ‘xhihadin’ e tij në Irak, që përfundoi më mbi 50 të vrarë, përfshirë edhe veten, nga sulmi vetëvrasës i 25 marsit 2014 që i riu kosovar kreu në Bagdad. Megjithëkëtë, dëshmia e kësaj nëne nuk […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 9:33 pm / in lajme

SHOKOHEN GREKET ! Erdogan: E gjithë Greqia, do të jetë e Shqiptarëve (Video)

Një gazetë turke ka “tërbuar” grekët për shkak të publikimit të një hartë me kufijtë e ndryshuar të Europës. Sipas gazetës turke “Star”, Greqia nuk do të ekzistojë më, por do të jenë shqiptarët që do të shtrihen deri në territoret greke.Ky fakt i ka tërbuar mediat greke,duke pasur parasysh marrëdhëniet e Greqisë me Turqinë, por edhe me Shqipërinë. Shtyp […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 9:32 pm / in lajme

Ky është lajmi më i keq që i erdhi Kosovës nga Amerika që 20 vite (Video)

Pozita e këshilltarit të Sigurisë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë është shumë e rëndësishme. Personi që mban këtë post sigurisht që ka ndikim të madh dhe influencon te shefi i shtetit amerikan në vendimmarrje. H. R. McMaster, i cili ka mbajtur këtë pozitë, pak më shumë se një vit, tani duke pasur afër vetes edhe një këshilltar me origjinë nga […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 9:20 pm / in lajme

Sapo ndodhi Dude Balaj afrohet ngat Ramushit aj ia prek te pasmet dhe.. (Video)

Dude Balaj është njëra nga deputetet më të përfoluar në Kuvendin e Kosovës, shkruan Botapress.infoAjo përfolet për veshjen e saj ekstavagante dhe për linjat trupore që ajo i gëzon.Në seancën e Kuvendin që është mbajtur sot ajo ka vendosur t`i çmend të gjithë me veshjen e saj dhe linjat super seks…Shiko videon e plote duke klikuar me poshte ne reklam:

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 8:19 pm / in lajme

Tronditen mediat serbe: Rusia i përgjigjet kërkesës së Thaçit për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Tronditen mediat serbe: Rusia i përgjigjet kërkesës së Thaçit për njohjen e pavarësisë së Kosovës Mediat serbe sot kanë komentuar kërkesën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili siç thuhet ka kërkuar nga presidenti rus, Vladimir Putin për të “hequr barrën nga Serbia”, dhe të njohë Kosovën e pavarur.“Moska duhet të shohin përtej interesave të Serbisë dhe Kosovën të […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 8:15 pm / in lajme

Mbani Frymën: Më në fund Gylsereni e prezanton të dashurin e saj, nuk do ta besoni ja kush është Ai…

Ajo u bë e famshme në shumë vende të botës si Gylseren i serialit “Paramparça” ndërkohë që është më e përfolura sa i takon jetës personale dhe lidhjeve të paqëndrueshme me meshkuj. Historia e saj e lidhjeve nisi në vitin 2002 me producentin e njohur turk, Selim Kemahli. Megjithëse, miqtë tregojnë se para se të bëhet e famshme ajo kishte […]

Read more ›
dedicated