Other News

by / on May 7, 2018 at 12:05 am / in lajme

Antibiotiku më i fuqishëm natyral: shëron çdo infeksion në trup dhe vret të gjitha parazitët!

Në këtë artikull do të të paraqesim një antibiotik veçanërisht interesant që vret të gjitha parazitët! Me fjalë të tjera, ky tonik natyral do t’ju ndihmojë të luftoni sëmundjet më të rrezikshme, të mbrojtur shëndetin tuaj për shkak të vlerave të tij antivirale, antibacteriale, antifungale dhe anti-parazitare. Kjo recetë mesjetare mund t’ju ndihmojë të trajtoni të gjitha sëmundjet dhe të […]

Read more ›
by / on May 7, 2018 at 12:04 am / in lajme

Lajm i keq për gjetjen e policit të zhdukur Armend Trena, ja çka po ndodh (Pamje)

Sot janë bërë një javë që nga zhdukja e policit Armend Trena, ndërsa kolegu i tij Malsor Dashi është gjetur para dy dite. Ekipet e Policisë së Kosovës dhe Forcave të Sigurisë, me ndihmën e shumë klubeve të zhytësve e vullnetarëve po vazhdojnë kërkimet në lumin Lepenc, aty ku ka rënë vetura. Mirëpo, sot moti me shi po ua vështirëson […]

Read more ›
by / on May 7, 2018 at 12:01 am / in lajme

Lajmi i fundit nga vendi ku po kërkohet polici i zhdukur Armend Trena

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi ka treguar për KosovaPress se ekipet e kërkim shpëtimit, të përbëra prej Policisë, pjesëtarëvë të FSK-së dhe AME-ë deri tani kanë kontrolluar 7 ura në Lepenc por pa asnjë rezultat për trupin e policit Armend Trena.Gashi po ashtu ka thënë që për momentin ka reshje të mëdha dhe ekipet […]

Read more ›
by / on May 7, 2018 at 12:00 am / in lajme

Skandal! Në vendin ku u gjet i vdekur kosovari, ka ende copëza eshtrash VIDEO

Xhafer Osmani nga Pestova e Vushtrrisë është personi që u gjet mesditën e të shtunës në fshatin Derven të Fushë Krujës në Shqipëri. Ai fillimisht dyshohet se është ekzekutuar me armë zjarri e më pastaj është djegur në veturën e tij personale në rrethana misterioze dhe ende të pasqaruara mirë, madje në vendin e krimit ka ende mbetje kockash aty […]

Read more ›
by / on May 6, 2018 at 11:58 pm / in lajme

Historia që i shtangu të gjithë sot tek Eni Çobani, e pabesueshme por e vërtetë: Motër dhe vëlla…

Kjo histori i shtangu të gjithë sot! A e ndoqët? Nëse jo, mund ta mësoni më poshtë: Vëlla e motër, File dhe Vero janë protagonistët e sotëm të seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” të emisionit “E Diela Shqipare” për shkak të një konflikti parash.Familja e Veros ka qenë pjesë e një kalvari të gjatë gjyqësor, ndaj dhe […]

Read more ›
by / on May 6, 2018 at 10:15 pm / in lajme

Exluzive: Nderpritet ndeshja Barcelona-Real Madrid Shqiptari futet ne fush dhe djeg flamurin serb (Video)

El Clasico sic e njohim gjith bota sapo u krye pjesa e pare,ku rezultati momental eshte 1 me 1. Per Barcelonen shenoi Luis Suarez,kurse per Real Madridin barazoi per 1 me 1 Cristiano Ronaldo. Nuk munguan dhe kartonat e verdh dhe kartoni i kuq qe ju dha Sergios te Barcelones,por pasi u krye pjesa e pare nje shqiptar u fut […]

Read more ›
by / on May 6, 2018 at 10:13 pm / in lajme

Nuk do te ketë me patentë shofer, ky është rregulli i ri dhe ja çfarë duhet te bëni.

Nga pasnesër asnjë patentë shofer nuk ka më vlerë, ja rregulli çka duhet të bëni. Për të senzibilizuar problemin me këto dokumente të Maqedonisë është inicuar një peticion nga Shkupi, ku po mbledhin nënshkrime për të kërkuar nga Berlini pranimin e patentës së shoferit të Maqedonisë. Urim Ajdari nga Shkupi i cili jeton në Baden Wurtenberg të Gjermanisë, po ankohet […]

Read more ›
by / on May 1, 2018 at 4:05 pm / in Espana

Cómo remover fácilmente el vello de tu piel usando Colgate.

Muchos no lo saben, pero la pasta dental tiene una infinidad de usos que en esta ocasión en el artículo del día de hoy, te diremos uno de las muchas aplicaciones que le puedes dar a la pasta que regularmente usamos para limpiar nuestros dientes.Desde hoy te puedes ir despidiendo de tus cremas para depilar esos vellos que suelen aparecer […]

Read more ›
by / on May 1, 2018 at 3:28 pm / in Espana

Encuentran a la gemela perdida de Trump; es una campesina que vive en Galicia

Han encontrado a la hermana gemela de Donald Trump, es española y vive en Galicia. Bueno, en realidad no son parientes pero parecen gemelos separados al nacer. Una abuelita campesina se ha vuelto viral luego de que alguien publicara en las redes su gran parecido con el presidente de los Estados Unidos.“Yo digo que es por el pelo”, dijo Dolores […]

Read more ›
by / on April 30, 2018 at 1:10 am / in Espana

Ataque aéreo en la boda, 20 muertos, incluida la novia

Al menos 20 personas han muerto en una boda, incluida la novia, luego de los ataques aéreos de la coalición saudita en el norte de Yemen.La mayoría de las víctimas son mujeres y niños que se habían reunido para una boda en el distrito de Bani Qayis.Las escenas de la escena muestran algunas partes del cuerpo humano, así como un […]

Read more ›