sport

by / on March 18, 2018 at 1:03 pm / in sport

Boksieri Shqiptar rrah serbin midis Serbisë, Këtë Video ia dedikoj Ramushit..(Pamje)

Boksieri nga Kosova që jeton e vepron në Austri, Petrit Mazrekaj, që njihet si specialist për t’i rrahur dhe nokautuar boksierët serb.Gjithmonë me bëjnë krenar dhe më japin trimëri në ring që të luftojë kundër çdo boksierit sidomos kur atyre serb”, thotë Mazrekaj për gazetën kombëtare “Bota sot”. Mazrekaj bokson në kategorinë super të mesme në profesionalizëm.Ai këtë ndeshje e […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 9:03 pm / in sport

Alarm: Sonte zhvillohet super meçi mes shqiptarit dhe sërbit

Sonte më 17 mars në Linz të Austrisë do të zhvillohet një eveniment i madh i kikboksit ku do paraqiten edhe disa kikboksierë shqiptarë. Dueli më i madh nga kjo natë është mes Avdylajt dhe Kukic, shkruan GazetaBlicSonte terminatori shqiptar, Dardan Avdylaj ndeshet ndaj sërbit, Nemanja Kukic në Linz të Austrisë.me poshte shiko lajmin..

Read more ›
by / on March 2, 2018 at 12:20 am / in sport

Florian Marku asnjë humbje në 43 ndeshje, McGregor çmend me deklaraten e tij, ma sillni ate miun shqipetar ti tregoj çfar është…

Florian Marku është një boksier shqiptar i lindur në Lushnjë dhe aktualisht është duke i mahnitur të gjithë me paraqitjet e një pasnjëshme në ring. Për shkak të patriotizmit të theksuar, Marku është kthyer në një idhull për shumë të rinj shqiptarë.Në 43 ndeshje të zhvilluara në kikboks dhe 5 në kategorinë UFC, 26-vjeçari nuk njeh asnjë humbje.Në një intervistë […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 11:24 pm / in sport

Latifi tregon se ka gjak Shqiptari, Unë vetëm ZOTIT i kam frikë (Video)

Ilir Latifi dëshiron një duel për titull, atij nuk i intereson nëse ajo do të ndodhte në kategorinë e lehtë apo të rëndë.Shqiptari fitoi ndaj Ovince Saint Preux dhe menjëherë pas duelit i kërkoi përballje kampionit aktual për pesha deri në 93 kilogram, Daniel Cormier. Por, është një problem. Cormier sytë i ka nga një kategori më e rëndë dhe […]

Read more ›
by / on February 27, 2018 at 9:49 pm / in sport

Djaloshi 19 vjecar shkatërron “më të madhin” e MMA. (VIDEO)

Djaloshi 19 vjecar shkatërron “më të madhin” e MMA. Vetem me nje goditje nga bisha e MMA mund te ishte fatale per djaloshin 19 vjecar. Ai shume mire e dinte kete. Por ishte mjafte me teknike dhe taktike per sulmet qe i vinin nga bisha. Por per nje moment, me nje goditje shum te forte, arriti qe ta rrezon bishen […]

Read more ›
by / on February 21, 2018 at 1:52 am / in sport

Rrahje e frikshme si kjo sbesoj që keni par ndonjëher. kujdes pamjet (VIDEO)

Rrahje e frikshme si kjo sbesoj që keni par ndonjëher. kujdes pamjet Kjo e kaluara shtunës ngjarje MMA KSW 39 në Varshavë, Polonia tani zotëron vendin e dytë zhvillohet në të gjitha me kohë rekord frekuentimin MMA si 58,000 tifozë morën pjesë në shfaqje. Tjetër Ngjarje e KSW MMA ka ende për t’u njoftuar, por kjo pritet të ndodhë brenda […]

Read more ›
by / on February 14, 2018 at 1:19 am / in sport

Lamtumirë Real, Ronaldo në Inter? (FOTO)

Cristiano Ronaldo është lidhur me një largim nga Reali dhe transferim në Inter. Gjiganti italian është lidhur me një transferim senzacional të Leo Messit, por mesfushori i Interit, Joao Mario, ka thënë se do të tentojë të sjellë bashkëkombasin e tij te klubi, përcjell Gazeta Blic Joao Mario ka thënë se do të synojë të bind superyllin portugez t’i bashkohet […]

Read more ›
by / on December 18, 2017 at 2:46 am / in sport

Gjesti i madh i Florian Markut: Luan pa para kundra grekut në midis Athine, por me kusht që… (Foto)

Kampioni shqiptar i pamposhtur Florian Marku do të ndeshet me grekun Kakoubava në Athinë. Në një status të shkruar para disa ditëve Flori fyente organizatoren sepse nuk i ofronte 30.000 mijë euro aq sa kërkonte, dhe përgjigja e Markut ishte që ky ka me vete gjithë Shqipërinë, Greqinë dhe Kosovën dhe të shkojë të q***. Sot ai me anë të […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 1:34 am / in sport

Kjo është videoja e Shqiptarit qe po i çmend maqedonasit, shikojeni se çka bëri…

Kjo është videoja e Shqiptarit qe po i çmend maqedonasit, shikojeni se çka bëri. I riu nga Presheva, Arbër Imeri, ka qenë ai i cili sonte ka bërë krenar çdo shqiptarë, me poshte mundeni ta ndiqni videon e djaloshit nga Presheva. Cdo shqiptar duhet të krenohet me djaloshin i cili i gëzoi tej mase shqiptarët. Per te pare ngjarjen e […]

Read more ›
by / on October 21, 2017 at 8:53 pm / in sport

Rashel Kolaneci tregon pse iku nga Ermali, i befason të gjithë me atë që thotë (Video)

Rashel Kolaneci tregon pse iku nga Ermali, i befason të gjithë me atë që thotë (Video) Rashel Kolaneci u largua nga emisioni Xing me Ermalin dhe ditën e sotme e ftuar në “Pop Culture”, ka dhënë arsyet se pse është larguar. Ajo ka habitur pak me atë që ka thënë, pasi pas një viti në emision është shprehur se ajo […]

Read more ›
dedicated