Kuriozitete

by / on November 16, 2017 at 2:08 am / in Kuriozitete

“Më dërgo 1 mijë e 600 euro që të vij në Angli”, bjondia i bën 40-vjeçarit atë që se priste kurrë.

Një 40-vjeçar është mashtruar nga një vajzë nga Ukraina. Ai e kishte njohur atë me anë të rrjeteve sociale. Më pas vajza me emrin Olga Marchenko i kërkoi ti niste 1600 euro, me pretendimin se ato para i duheshin për të shkuar në Britaninë e Madhe. Por 40-vjeçari, i cili quhet Colin ka mbetur i poshtëruar në aeroport sepse Olga […]

Read more ›
by / on November 16, 2017 at 1:59 am / in Kuriozitete

EKSKLUZIVE: Shitet Urgjent Golf 4 në Kosovë, cmimi 700euro, ja detajet (VIDEO)

EKSKLUZIVE: Shitet Urgjent Golf 4 cmimi 700euro, ja detajet…Posedon klima tronik, gjamat elektronik, abs, esp, Alarm, Mbyllje qendrore me digitron 2 qelsa, 6 Shpjetsi + R, Fellne 17, Viti 29.10.2001 dhe është në gjendje të shumë mirë, vetura shitet urgjent për arsye financiare, Për më shumë ju sjellim edhe videon se si duket vetura, Klikoni poshte reklamen dhe ju hapet […]

Read more ›
by / on November 16, 2017 at 1:59 am / in Kuriozitete

Vërshimet mbysin së paku 14 persona në Greqi (Video)

Vërshimet e fundit të shkaktuara nga shiu i madh gjatë natës kanë mbytur të paktën 14 vetë dhe shkaktuan shkatërrime në Greqinë qendrore. Më të prekura ishin qytetet industriale të Mandrës, Nea Peramos dhe Megaras, në perëndim të kryeqytetit, Athinës.Shumë prej të vdekurve ishin të moshuar, trupat e të cilëve u gjetën brenda shtëpive të tyre, thonë raportuesit.Çdo gjë është […]

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:23 am / in Kuriozitete

LAJMI FUNDIT: Shpërthen Gani Geci: O Milaim Zeka ti po….

Menjëherë pas publikimi të lajmit nga portali “PA RROTLLA”, me titull “ Geci refuzon të përgjigjet, kur pyetet nga Milaim Zeka se pse u takua me Hashim Thaҫin, Kadri Veselin dhe Azem Sylën “, ka reaguar vetë Gani Geci, duke e quajtur këtë lajm si të pa vërtetë. Reagimi i plotë i Gani Gecit: KY PORTALI PA RROTLLA PO RREN […]

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:21 am / in Kuriozitete

Vjehrra tregon live: Nusja ushtarake e ndyrë, më rrahu djalin dhe e plasi në burg…

“Ajo ishte e egër. Që në fillim nuk isha dakord për lidhjen e tyre. Ajo shumë e ndyrë nga goja që për një femër mirditore është turp”. vjehrra Kështu deklaron Liza Lleshi, nëna e 37-vjeçarit Hektor Lleshi, i cili ndodhet në burgun e Fushë-Krujë, pasi ish-bashkëshortja e ka denoncuar për dhunë. Si prindërit ashtu edhe Hektori, baba i një djali […]

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:20 am / in Kuriozitete

LAJMI I FUNDIT: Tre të vrarë dhe dy te plagosur në….

Shefi i policisë në Kaliforni Jerry Dyer tha se tre persona kanë vdekur pas të shtënave në një organizatë bamirësie katolike. Një i dyshuar është arrestuar menjëherë dhe është në paraburgim.Ashlee Wolf, nga organizata bamirësisë katolike në qendër të qytetit të Kalifornisë tha se të shtënat kanë ndodhur në stacionin ngjitur me qendrën e tyre.Ai ka thënë se beson që […]

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:19 am / in Kuriozitete

Aksidentohet shtatzëna 18-vjecare, lind në rrugë por humb jetën bashkë me beben..!

Aksident tragjik ne SHBA, ku një adoleshente solli në jetë një fëmijë në rrugë, pasi u përfshi në një perplasje te rende automobilistike. Sipas medias, 18 – vjeçarja Joanna Delgado, nga Kerman, Kaliforni, ndërroi jetë mënjëherë pasi lindi një vajzë në vendin e ngjarjes. Fatkeqësisht, edhe bebja ndërroi jetë një ditë më pas në spital.Sipas britanikes “The Sun”, Delgado udhëtonte […]

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:08 am / in Kuriozitete

E dhimbëshme..:Fshati braktis varrimin e 29-vjeçares, por të gjithë shkojnë të vrasësi i saj..(Video)

Familja Çanaku në fshatin Kryekuq të Divjakës e ka patur të vështirë të hapë këtë të martë dyert e mortit për të përcjellë në banesën e fundit Jonidën, vajzën e vogël të shtëpisë, të ndarë nga jeta 3 ditë më parë.Ka qënë e vështirë për familjarët të pranojnë lidhjen e vajzës me 65-vjeçarin Sokrat Shano, i cili ishte i dashuri […]

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:06 am / in Kuriozitete

LAJMI FUNDIT: Tronditet Bota: Shikoni se cfar po ndodh në qytet, thuhet se disa jan …

Pamjet e pabesueshme vijnë nga qyteti meksikan i Tonalá në Jalisco. Banorët thanë se mjegulla pushtoi qytetin në mënyrë të çuditshme. Shumë foto dhe video janë hedhur në rrjetet sociale me hashgtagun “retë e ferrit”. Zyrtarët qetësuan banorët se ky fenomen natyror nuk ishte i dëmshëm. per te par videon kliko ne reklam nese je i dobet mos eshiko sepse…

Read more ›
by / on November 15, 2017 at 3:05 am / in Kuriozitete

Si ua dhashë anglezëve vajzën dhe s’e pashë më”, flet e përlotur nëna nga Kuçova pas 23-vitesh

Ajo e dha të bijën për birësim kur e vogla sapo mbushi 1 vjeçe e disa muaj. Fëmija u mor nga një çift anglez në vitin 1993, ndërsa në atë kohë, Besikoja nga Kuçova dhe i shoqi i saj, u kërkoi çiftit anglez që herë pas here tu dërgonin foto e video të vajzës. Situata ishte normale deri në vitin […]

Read more ›