Kuriozitete

by / on March 20, 2018 at 4:47 am / in Kuriozitete

Lajmi Fundit: Plagoset Burdushi? Kjo është e vërteta!

Gjatë ditës së sotme mediat vendore raportuan se Hysri Peqani i njohur si “Burdushi”, është plagosur nga një person në shtëpinë e tij. Por lajmin për plagosjen e ka demantuar për Express vet Burdushi. Ai ka thënë se ky lajm nuk është i vërtetë.“Unë jam shëndosh e mirë. Nuk kam apsur me askënd ndonjë konflikt e as nuk jam plagosur”, […]

Read more ›
by / on March 20, 2018 at 4:41 am / in Kuriozitete

Shikojeni se çka i ndodhi këtij Kosovari në Zvicër, Kjo mos i ndodht askujt! (Pamje)

Falë pasaportës (false) sllovene, ai kishte fituar të drejtën e qëndrimi në Zvicër. Ndërsa një e drejtë e tillë qëndrimi u mundëson shtetasve të vendeve të BE-së edhe të drejtën e punës në Zvicër.Gjykata Federale e Zvicrës ka dënuar një menaxher të një ndërmarrjeje pasi që ai në ndërmarrjen e tij kishte punësuar në mënyrë ilegale vëllain, Por Gjykata Federale […]

Read more ›
by / on March 20, 2018 at 4:40 am / in Kuriozitete

Rrëfimi Mërgimtarit nga Zvicra..KUJDES! Ja cka më ndodhi duke kaluar nëpër Serbi

Rrëfimi i një mërgimtari për përjetimin e tij të frikshëm, derisa po kalonte nëpër Serbi për të shkuar në Zvicër. Gjatë rrugëtimit, disa kosovarë ishin ndalur në një pompë benzine për pak minuta. Sipas rrëfimit të Liridon Frangut, i cili e ka dhënë për Insajderin, ka thënë se dikush qëllimisht kishte hedhur vaj në njërën gomë të makinës e cila […]

Read more ›
by / on March 20, 2018 at 4:38 am / in Kuriozitete

A ka ushtri në Ballkan që ndal 150 ‘Zemërluanët’ e Shqipërinë në NATO? (Video)

Rreth 150 pjesëtarë të Kompanisë së I-rë të Batalionit të 2-të Këmbësorisë (k1b2k) të Forcës Tokësore, të quajtur ndryshe edhe “zemërluanët”, po marrin pjesë në stërvitjen “Brilliant Jump 2016” në Poloni.Trupat shqiptare marrin pjesë në këtë stërvitje bashkë me trupat nga Britania e Madhe, Spanja dhe Polonia.Kjo stërvitje zhvillohet për të provuar Planin e Veprimit të Gatishmërisë së NATO-s (NATO’s […]

Read more ›
by / on March 19, 2018 at 7:55 pm / in Kuriozitete

Tragjedi Shqiptare në Gjermani, Shikoni se cka bëri Mërgimtari nga Kosova (Video)

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare. Një grua 32 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj. Krimi ka ndodhur në Itali, në një familje emigrantësh shqiptarë. Ndërsa policia e ka arrestuar Burrin 35 vjeç, madje ai do të denohet per shume vite burg pershkak se edhe kamerat e kan […]

Read more ›
by / on March 19, 2018 at 7:52 pm / in Kuriozitete

Nuk keni parë asgjë! Shikoni si duket nga brenda shtëpia luksoze e Marina Vjollcës…

Moderatorja Marina Vjollca ka publikuar në rrjete sociale disa foto ku shfaqet më në formë se kurrë e veshur me një fustan mjaft seksi ngjyrë vjollcë. Por ajo që bie më tepër në sy është se Marina ka treguar shtëpinë e saj luksoze ku jeton me bashkëshortin Getoar Selimi. Pas një dite të lodhshme duket se moderatorja bukuroshe ka gjetur […]

Read more ›
by / on March 19, 2018 at 7:51 pm / in Kuriozitete

Kallet Flamuri I Maqedonisë, O Ju Sllavë Mos Mendoni Se…(Video)

Dënimi me 746 vjet burg dhe 7 dënime me burg të përjetshëm , ndaj pjesëtarëve të “Grupit Kumanova”, ka nxitur reagime tek qytetarët dhe familjarët e të dënuarve. Më herët në qytetin e Gjilanit, grupi i tifozëve “Skifterat” dogjën flamurin e Maqedonisë në shenjë revolte ndaj këtij vendimi. Po kjo video që po e shihni është një djalosh nga Shkupi […]

Read more ›
by / on March 19, 2018 at 6:30 pm / in Kuriozitete

Eni Çobani thotë diçka tronditëse për Agron Llakajn (video)

Ajo është një nga personazhet më të dashura të publikut shqiptar.Juristja e njohur Eni Çobani ishte e ftuara e kësaj jave në programin “Një kat më lart’’.Ama zonja Eni, siç njihet në publik, është bërë së fundmi pjese e shkrimeve online pas një deklaratë të aktorit Agron Llakaj rreth programit të saj.Eni pohoi se kjo histori për të është e […]

Read more ›
by / on March 19, 2018 at 4:39 am / in Kuriozitete

Qent shpëtojn pronarin nga sulmi luanit, e mrekullueshme (Video)

Thonë se qeni është miku më i mirë i njeriut, e kjo video e vërteton edhe njëherë këtë shprehje. Një gjarpër, kobra, 2.5 metra i gjatë kishte hyrë në oborrin e një shtëpie në Phitsanoluk të Tajlandës. Sapo ka parë gjarprin vdekje prurës, pronari i banesës është tmerruar dhe ka lëshuar qentë. Këta të fundit ia dolën që ët largojnë […]

Read more ›
by / on March 19, 2018 at 4:01 am / in Kuriozitete

Zvicra ka nevojë për 134 000 punëtorë të rinj, Ja per ku behet fjalë…

Sipas një parashikimi, deri në 134 000 punëtorë me orar të plotë do të jenë të nevojshëm për t’u kujdesur për të moshuarit, personat me aftësi të kufizuara. Këtë parashikim e ka bërë Zyra Federale për Sigurimet Shoqërore (BSV). Siç raporton Sonntagszeitung, kjo fuqi punëtore shtesë do të duhet të plotësohet deri më 2030. Numri më i madh i stafit […]

Read more ›
dedicated