Kuriozitete

by / on March 24, 2018 at 8:34 am / in Kuriozitete

Aksidenti I Ministrit Ahmetaj/ Publikohet Një Fakt Tronditës: Ishte Bashkë Me…

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj pak kohë më parë u përfshi në një aksident rrugor, ku mori dhe dëmtime në këmbë.Por sot kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho ka zbuluar një detaj të panjohur.Ai shkruan se, Ahmetaj ka qenë në shoqërinë e një biznesmeni që ka fituar tenderin për ndërimin e një inceneratori.“Pas përplasjes me makinë me ortakun […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 6:23 pm / in Kuriozitete

Nje njeri i mencur, i thote te birit: biri im! Ne jeten tende, mos hiq dore nga tri gjera.

1. Ha ushqimin me te mire. 2. Fli ne shtratin me te mire. 3. Jeto ne shtepite me te bukura. Djali ia priti: si mund ti bej ato qe thua, kur ne jemi te varfer? Plaku i mencur i thote: kur ti te vonohesh per te ngren, dhe pasi te jesh uritur shume, cfaredo ushqimi qe te hashe, do te […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 3:40 am / in Kuriozitete

Rasheli poston foton e Ermalit nga shtrati: Më tërheq më fuqinë e tij!

Janë dashur vetëm disa shfaqje, që publiku shqiptar të mahnitej pas Rashel Kolanecit, e cila u bë fillimisht e famshme si e velina e Ermal Mamaqit.Edhe pse është larguar nga “Xing me Ermalin”, Rasheli duket se u ka dhënë fund aludime se marrëdhënia e saj me aktorin kishte pësuar “krisje”.Ajo ka uruar Ermalin për ditëlindje, nëpërmjet një postimi ku aktori […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 3:27 am / in Kuriozitete

E godet me këmb në fyt, e tmerrshme cfar ndodh pas 5 sekondave |VIDEO|

Legjendari Wladimir Klitschko humbi nga Anthony Joshua në Wlembley dhe kështu britanikut i takuan tre titujt IBO, IBF dhe WBA.27-vjeçari fitoi me meritë, por me shumë vështirësi, pasi në rundin e gjashtë ai u rrëzua në tokë nga boksieri ukrainas. Gjithsesi si 41-vjeçar Klitschko bëri një luftë për t’u duartrokitur pasi duroi për 11 runde, transmeton Telegrafi. Të dy boksierët […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 3:25 am / in Kuriozitete

LAJMI FUNDIT: URIME!! Hiqen Vizat në këto shtete për Kosovarët (Pamje)

Një lajm shumë pozitiv për kosovarët ka ardhur të mërkurën nga Kuvendi i Kosovës, ku deputetët kanë ratifikuar marrëveshjen për demarkacionin e kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi – duke përmbushur njërin prej kushteve kryesore të vëna nga Bashkimi Evropian, në shkëmbim të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.Dhjetori mund të jetë muaji kur edhe përfundimisht kosovarët mund […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 3:24 am / in Kuriozitete

Shqiptarët nuk vlejnë për ne! Jan hajna mashtrus, Shikojeni reagimin e djaloshit Shqiptar..(Pamje)

Ka mjaftuar vetëm një shkëndijë mes mbështetësit të Marine Le Pen dhe një gazetari shqiptar në një seminar që të përfundojë mes njëri-tjetrit me një fjalor të rëndë dhe të papërmbajtshëm.Ka qenë një diskutim i cili ka degjeneruar në një debat të rëndë dhe sharje, ku njëri nga mbështetësit e ekstremistes së djathtë Marine Le Pen ka ndërprerë dhe është […]

Read more ›
by / on March 22, 2018 at 3:37 am / in Kuriozitete

Besin e pyesin ke do te zgjidhje të shpëtoje Ijen apo Xhensilën? Përgjigja e tij nuk pritej…(Video)

Pyetjes se cila ishte moderatorja sportive më e aftë dhe më pak e aftë, Shako sigurisht zgjodhi të mos i përgjigjej, por të hante një nga ushqimet e shpifura.E ndërsa kështu nuk ndodhi me Besin. Aktori i humorit iu kërkua të zgjidhte vetëm një emër mes dy dashurive të tij të mëdha: nëse do të ishte në një rast rreziku, […]

Read more ›
by / on March 22, 2018 at 3:28 am / in Kuriozitete

Mjeku italian trondit botën: Kanceri mund të shërohet me sodë buke

Dr. Tulio Simonchini ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion kërpudhor që mund të eliminohet me sodë buke. Dr Simonchini e përdori këtë metodë për të kuruar mijëra pacientë që vuanin nga lloje të ndryshme të kancerit dhe pretendon se është 100% efektive.Terapia nuk është aspak […]

Read more ›
by / on March 22, 2018 at 3:17 am / in Kuriozitete

Histori shqiptare, gruaja e tradhtonte burrin me shokun e tij të ngushtë

Dy ish- shokë vijnë nga Bilishti, në rubrikën “Shihemi në gjyq”, tek e “E Diela Shqiptare” pasi Xhumai i ka borxh një shumë të konsiderueshme parash Astritit dhe nuk ka mundur t’ia shlyejë prej vitesh.Xhumai rrëfen jetën e tij të vështirë dhe të gjithë peripecitë me ish–bashkëshorten e tij. Ai tregon se nuk shkonte mirë me bashkëshorten, ndaj në vitin […]

Read more ›
by / on March 21, 2018 at 3:57 am / in Kuriozitete

E FUNDIT / Tronditet SHQIPERIA vdes djali i…(Foto/Video) Kujdes pamjet

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pas dreke këtë të premte në Tiranë, teksa një automjet ka përplasur një këmbësore që po kalonte rrugën.Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur me autor drejtuesin e mjetit Agron Dedja, 21 vjeç. I lënduari është dërguar urgjentisht në spital, ja dhe video e tmershme kur ai përplaset nga automjeti, shtypni poshte reklamen […]

Read more ›
dedicated