Kuriozitete — March 9, 2018 at 3:02 am

Boksieri shqiptar pas fitores me nokaut mesazh Sërbisë – Jam biri i shqipes dhe vetëm para saj përkulem

Pas ndeshjes së tij kundër argjentinasit Juan Pedro Guglielmetti dhe fitores me nokaut, ka folur Erzen Rrustemi duke dhënë një deklaratë interesante Erzen Rrustemi ishte përgatitur për 12 raunde edhe pse ndeshja përfundoi në raundin e dytë me nokaut teknik në të mirë të boksieri shqiptar “Unë u mundova të mos bie në grackën e kundërshtarit dhe të pësoj kundër goditje nga ai.Disa goditje të tij nuk ishin dhe aq të forta dhe e lash atë që të lëshohet pastaj këtë e shfrytëzova”, ka shtuar Rrustemi. Në fund Erzen Rrustemi, tha se kjo ndeshje është blerë nga disa media serbe, të cilave tërthorazi u ka thënë se askush nuk mund t’i bën ballë flamurit kombëtar.Shtyp ne reklamen me poshte shiko pamjet: