Articles by: admin

by / on September 19, 2017 at 10:26 pm / in lajme

Gryka mbështet akuzat e Izet Haxhisë: Sali Berisha ka urdhëruar vrasjen e 6 personaliteteve shqiptare, ja emrat dhe arsyet!

Akuza dhe dëshmi të tjetra që rëndojnë pozitat e Sali Berishës. Pas ish-badigardit të vet, edhe ish-badigardi i Azem Hajdarit e akuzon Sali Berishën për vrasjen e gjashtë personaliteteve politike shqiptare. Marjan Gryka, ish-badigardi i Azem Hajdarit, ka komentuar akuzat e ndërsjella për vrasje dhe rrahje mes Sali Berishës ..Per me shume ne per me shume shiko videon me poshte..

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 10:24 pm / in lajme

Analisti nga Shqipëria: Gjithmonë kam qenë tifoz i Serbisë

Aktori dhe pedagogu shqiptar, Kastriot Çaushi, i cili është pjesëmarrës i rregullt në studiot e televizionit SuperSport Albania, ka komentuar sot triumfin historik të Sllovenisë ndaj Serbisë në EuroBasket 2017. Çaushi, i ftuar në emisionin “Zona Gol” të televizionit shqiptar, shprehu pëlqimin e tij për kombëtaren serbe të basketbollit. Tha se gjithmonë ka qenë tifoz i kësaj kombëtareje të basketbollit, […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 10:19 pm / in lajme

Pamje rrënqethëse, fëmijët vriten dhe futen nëpër kuti kartoni për trafikim (Video)

Pamje rrënqethëse janë publikuar në “Facebook” nga Goh Soo Heng, ku shfaqen trupat e disa fëmijëve të rreshtuar sikur të jenë bagëti, me shenja prerjesh në trup, disa të lidhur e të tjerë të paketuar në kuti kartoni, përcjell albeu.com.Publikuesi shprehet se fëmijët u vranë nga organizatat e trafikimit të qënieve njerëzore në kufirin Malajzi-Tajlandë, ai bën thirrje që prindërit […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 10:17 pm / in lajme

LAJMI FUNDIT: Ngjarje Tragjike, shuhet e gjithë familja në aksident (Video)

Një aksident tragjik në Toronto u morri jeten 3 persona të një familje, e cila mendohet se eshte nga Maqedonia. Mediat ndërkombëtare bënë me dije se viktimat e këtij aksidenti janë 55 vjeç,35 vjeç dhe 11 vjeç. me poshtë per te lexuar artikullin e plotë: mbi per te pare videon….

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 10:13 pm / in lajme

Fjalimi prekës i shoqes së Aulonit ‘Moj shtrigë që shkaku yt sot nuk jam gjallë nuk shkoj në shkollë, nuk ëndrroj më, nuk marr frymë…’

Sonte në qendër të qytetit, u ndezën qirinjë për vrasjen e Aulon Zekës, 16 vjeçarit nga Prishtina. Prezentë në këtë organizim ishin politkkanë, shqoëri e të ndjerit, e qytetarë të shumtë që u bashkuan ta ndajnë dhimbjen me familjen. Një fjalë rasti pas ndezjes së qirinjëve mbajti edhe shoqja e klasës së Aulon Zekës. Aulon Zeka u varros dje në […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 10:09 pm / in lajme

LAJMI FUNDIT: Ngjarje Tragjike, Baba vret djalin.. arsyeja shokuese

Një burrë është deklaruar i fajshëm për vrasje pa paramendim në lidhje me vdekjen e të birit të vet trevjeçar, për të cilin ka thënë se ishte pengesë për lidhjen e tij me të dashurën e re.vrDavid Creato Jr, 23-vjeçar, nga New Jersey, u deklarua i fajshëm për vrasje të rëndë pa paramendim dhe e pranoi se e ka shkaktuar […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 10:07 pm / in lajme

Foto e papublikuar ku shihen bashkë të dyshuarit për vrasjen e Aulonit (Foto)

Kjo është Riga Gosalci e involvuara në vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka. Riga Gosalci është vajza e një pjestari të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës. Ajo është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar Guxim Hadrin, poashtu i arrestuar nën dyshimin se ka kryer vrasjen e Aulon Zekës. Policia ka arrestuar dy të miturit, ndërsa gjykata ka vendosur masën […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 9:15 pm / in lajme

”S’kam me lon pa i burgos ata dy, e masi të dalin kem mjau bo 1 dhuratë’ (Foto/Video)

Vrasja e 16 vjeçarit Aulon Zeka me katër plumba, për çka janë arrestuar dy të mitur sipas versionit të policisë ka zemëruar jashtëzakonisht shumë shoqërinë e të ndjerit.Kjo ka bërë që ata të organizojnë protesta duke thirrur që të jepet dënim maksimal për dy të dyshuarit. Një grumbull nxënësish u mblodhën sot para Teatrit Kombëtar të Kosovës, për të manifestuar […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 9:09 pm / in lajme

‘Harrojeni’ rastin e Aulonit, ngjarje tjetër shokuese ndodhi në këtë qytet të Kosovës (Foto)

Policia ka arrestuar një person nën dyshimin se ka shkaktuar dhunë në familje.Sipas raportit të përditshëm të Policisë, është arrestuar i dyshuari pasi që njëjti kishte rrahur dy motrat e tij.Rasti, i cili nga Policia po trajtohet si dhunë familjare, ka ndodhur në Vushtrri dje rreth orës 18:00.Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor.Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në […]

Read more ›
by / on September 19, 2017 at 9:05 pm / in lajme

‘Kërcet lufta’ në Serbi, shkak Kosova – Ja çka i bën serbët Vuçiqit (Video)

Qeveria e Serbisë i tha kishës kryesore ortodokse të vendit, të mos ushtronte presion ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq për të ardhmen e Kosovës, pasi ai e përgatiti vendin ballkanik për një debat për këtë çështje. Zëvendëskryeministrja, Zorana Mihajloviq ka kundërshtuar komentet e udhëheqësit me ndikim të kishës, Patriarku Irinej, i cili në një intervistë këtë fundjavë tha se shpresonte që […]

Read more ›