Other News

by / on March 24, 2018 at 1:16 pm / in lajme

Vizë Pune Në Gjermani, Vetëm Një Kusht Duhet Të Plotësoni Për Të Ikur

Në tetë muajt e parë të vitit 2017, numri i vizave të punës në Gjermani për shqiptarët, boshnjakët dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70 për qind. Si pasojë, “Die Welt” i kushton dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani. “Një punë në Gjermani, shumë njerëz në vendet e Ballkanit Perëndimor e shohin këtë si […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 1:12 pm / in lajme

Haradinaj “godet” Rexhep Selimin, O Rexh ma rrenc se ti nuk ka bre, ne luftë veç ne Shqipëri ke ndejt (Video)

Ka mjaftuar përmendja e këtij fakti nga Selimi , duke e nervozuar keq të parin e ekzekutivit. Ai e ka quajtur gënjeshtar Selimin si dhe ia ka përmendur faktin se me gjithë aktivitetin e tij për liri dhe pas luftës në politikë asnjëherë nuk e ka gjetur asgjë. Ky debat i ashpër mes Selimit dhe Haradinajt u bë gjatë debatit […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 11:55 am / in lajme

A e keni parë motrën super joshëse të Kemalit? Është një zeshkane që do t’iu ‘çmend’

Burak Ozcivit është Një turk tipik që bëri shumë femra të “çmenden” pas tij me imazhet e publikuara fillimisht si model. Me rolin e “Kemalit” erdhi në publikun shqiptar, pavarësisht se publiku në Turqi e njohin edhe me shumë role të tjera, shumica kryesore. Buraku e ka edhe motrën si ai, një super zeshkane e që i ngjan aq shumë […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 11:50 am / in lajme

Publikohet video ku shihet Mett Elshani truproja e tij dhe Fero rrahin per vdekje sulmuesit e Feros (VIDEO EKSKLUZIVE)

Publikohet video ku shihet Mett Elshani truproja e tij dhe Fero rrahin per vdekje sulmuesit e Feros….Gjate dites se djeshme mett elshani truproja e tij fero dhe disa persona qe nga burimet tona ende nuk dihet se kush ka qene kane sulmuar sulmuesit qe e rrahen feron videot kane dale gjate dites se sotme, ju sjellim keto pamje shokuese, per […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 11:49 am / in lajme

Ekskluzive : Kapet mat Marina e Getit me një mashkull , reagon Geti..(Foto)

Sic e dini cifti perfekt i estrades shqipetare qe u perfol shum ne rrjetet sociale per menyren dhe harmonine qe ata e jetojne.Ata u bene bashk , dhe lidhja e tyre disa vite po shkonte mire.Por dicka qe eshte per tu shokuar per Getin ishte se Marina u kap mat me nje person qe te gjithe e njihni ,vip i […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 11:49 am / in lajme

Nëse Këto 5 Gjëra Nuk I Plotësoni Edhe Nëse Hiqen Vizat, Ju Nuk Mund Ta Merrni Atë…

Nëse Këto 5 Gjëra Nuk I Plotësoni Edhe Nëse Hiqen Vizat, Ju Nuk Mund Ta Merrni Atë…Procesi i liberalizimit të vizave mes Shqipërisë dhe vendeve të “Shengen” nuk është vetëm një vendim me të drejta por dhe me detyrime të shumta. Vetëm dy muaj para ditës që shqiptarët do të lëvizin pa barriera, të gjitha sanksionet që kanë shtetasit shqiptarë […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 8:34 am / in Kuriozitete

Aksidenti I Ministrit Ahmetaj/ Publikohet Një Fakt Tronditës: Ishte Bashkë Me…

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj pak kohë më parë u përfshi në një aksident rrugor, ku mori dhe dëmtime në këmbë.Por sot kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho ka zbuluar një detaj të panjohur.Ai shkruan se, Ahmetaj ka qenë në shoqërinë e një biznesmeni që ka fituar tenderin për ndërimin e një inceneratori.“Pas përplasjes me makinë me ortakun […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 8:27 am / in Show Biz

Kur Miriami Dhe Albani Bënin Sikur Nuk Njiheshin / VIDEO

E kujt nuk i pëlqen që të futet pak në të shkuarën dhe të gërmojë në arkivat e së kaluarës, që në shumicën e rasteve na ngjallin shumë nostalgji.Këngëtarja Miriam Cani, duket se kujdeset shumë mirë për të mbajtur momente dhe çaste të veçanta nga e kaluara.Mbrëmjen e sotme ajo ka postuar një video në Instagramin e saj, që i […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 7:41 am / in lajme

Çmenduri! Tre Ushqimet Që Shqiptarët Hanë Çdo Ditë, Shkaktojnë Kancer!

Studiuesit francezë kanë përshkruar marrëdhënien midis ushqimeve të përpunuara dhe kancerit. Ata i kanë klasifikuar këto produkte, përkatësisht ëmbëlsirat, pulat dhe bukët, si “ultra të përpunuara”, shkruan ShkodraNews. Studimi përfshiu 105.000 njerëz. Doli, sa më shumë që këto produkte të konsumohen, aq më i madh është rreziku i zhvillimit të kancerit.Dihet tashmë se abuzimi me këto produkte rrit rrezikun e […]

Read more ›
by / on March 24, 2018 at 7:37 am / in lajme

Ja si te kuroni dhimbjen e veshit dhe te kokes me kete produkt te vetem

Infeksionet e veshit janë shumë të dhimbshme sidomos kur bëhet fjalë për një fëmijë. Këtu është një ilaç natyral që duhet të provoni sepse me te vertete ju ndihmon. Përfitimet e hudhrës janë të njohura shekuj me rradhe.Hudhra është një ilaç shumë i mirë natyror për shumë sëmundje.Një thelpi hudhër mund të shërojë infeksionin e dhimbshëm të veshëve. Hudhra heq […]

Read more ›
dedicated